نحوه رایت و ریستور فایل nvram با sp flashtools

۹ Comments

نحوه رایت و ریستور فایل nvram با sp flashtoolsReviewed by تهرام on Apr 13Rating: 5.0نحوه رایت و ریستور فایل nvram با sp flashtoolsدر پست های گذشته نحوه بکاپ و ریستور IMEI/NVRAM را برای شما آموزش دادیم، گفتیم که برای بکاپ گرفتن از IMEI/NVRAM نیاز به روت بودن دیوایس داریم، گاهی اتفاق

در پست های گذشته نحوه بکاپ و ریستور  IMEI/NVRAM را برای شما آموزش دادیم، گفتیم که برای بکاپ گرفتن از IMEI/NVRAM نیاز به روت بودن دیوایس داریم، گاهی اتفاق می افتد که بعد از روت و تهیه بکاپ از IMEI/NVRAM در اثر فلش و … سریال دیوایس از بین می رود و به این ترتیب نمی توانید دیوایس روت کنید و مانند روشی که در پست های قبل گفتیم فایل بکاپ گرفته شده از IMEI/NVRAM را ریستور کنید. به همین دلیل این پست ایجاد شده تا بدون نیاز به روت کردن بتوانید عمل ریستور NVRAM را انجام دهید.

NVRAM چیست؟

Non-Volatile Random Access Memory به معنای “حافظه غیر فرار” است، نوعی حافظه است که حتی در صورت نداشتن الکتریسیته لازم از بین نمی رود که متشکل از دو چیپ sram و eeprom می باشد، وظیفه آن هم نگهداری اطلاعت سخت افزاری مانند وای فای و نسخه baseband ، شماره imei/meid ، آدرس مک بلوتوث و … می باشد.

شروع کار ریستور NVRAM با sp flashtools:

از این روش میتوانید در تبلت هی هوآوی و لنوو و آلکاتل و … استفاده کنید.

رام مخصوص به دیوایس خود را دانلود کنید.

برنامه sp flashtools را از اینجا دانلود کنید.

ابتدا از رام فایل scatter گوشی رو به وسیله تکست ادیتور باز کنید با کلید های ( Ctri+F ) را فشار دهید و NVRAM را در آن مانند تصویر زیر جستجو کنید.

در روبروی NVRAM جمله is_download: false مقدار  false رو به true تغییر دهید و Save کنید. برنامه sp flashtools را اجرا کنید. و فایل scatter را انتخاب کنید مشاهده خواهید کرد که گزینه NVRAM هم به آن اضافه شده است.

تیکه همه گزینه هارا غیر فعال کنید و فقط تیک گزینه NVRAM را فعال کنید.

با این کار پنجره ای باز خواهد شد که شما باید فایل بکاپی که قبل بکاپ گرفته بودید را انتخاب کنید.

سپس مراحل را مانند تصویر زیر ادامه دهید.

بر روی گزینه دانلود کلیک کنید تا NVRAM فلش شود.

بعد از روشن کردن دیوایس متوجه خواهید شده که سریال دیوایستان بازگشته است.


9 replies on “نحوه رایت و ریستور فایل nvram با sp flashtools

ارسال پاسخ به دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *