فعال سازی usb debugging در نسخه های اندروید مختلف

۵ ددیگاه

فعال سازی usb debugging در نسخه های اندروید مختلفReviewed by تهرام on Apr 8Rating: 5.0فعال سازی usb debugging در نسخه های اندروید مختلففعال سازی usb debugging در نسخه های اندروید مختلف به تنظیمات (Settings) مراجعه کرده سپس وارد منوی درباره تلفن (About Phone) شوید.

در تمامی گوشی های اندروید امکانی به نام usb debugging وجود دارد که بیشتر کارایی آن برای توسعه دهنده های اندروید در نظر گرفته شده است، اما این امکان مفید قطعا کارایی هایی برای افراد غیر متخصص هم خواهد داشت، از جمله کارایی های این امکان در بکارگیری و اتصال گجت های اندرویدی به کامپیوتر است. یا نصب خودکار درایوهای تلفن و تبلت شما به صورت خودکار در کامپیوترتان.

نحوه فعال سازی این امکان که در بیشتر اندروید ها پنهان شده است به صورت زیر است.

فعال سازی این امکان در اندروید های ۴٫۲ به بالا

به تنظیمات (Settings) مراجعه کرده سپس وارد منوی درباره تلفن (About Phone) شوید. در این منو شماره ساخت(Build number) را پیدا کنید و ۷ با بصورت پشت سر هم آن را لمس کنید، تا پیام حالا شما یک توسعه دهنده هستید( you are now a developer! ) را مشاهده کنید. به تنظیمات (Settings) بازگشته حالا مشاهده خواهید کرد که یک منو با نام تنظیمات توسعه دهنده ( developer option ) به تنظیمات شما اضافه شده است. وارد تنظیمات توسعه دهنده ( developer option ) شوید، کلید بالای صفحه را بر روی روشن (on) قرار داده و تیک usb debugging (به فارسی معمولا حالت شدید نمایش داده می شود) را فعال کنید، پیغام بعدی را تایید کنید.

فعال سازی این امکان در اندرویدهای بین نسخه ۴ تا ۴٫۱ بصورت Settings > Developer options و فعال سازی تیک USB debugging است.

فعال سازی usb debugging در نسخه اندروید ۲٫۳ به پایینتر به تنظیمات (Settings) مراجعه کرده سپس وارد منوی برنامه ها ( applications ) شوید و منوی توسعه ( Development ) را انتخاب کرده سپس تیک usb debugging را فعال کنید.

معمولا قبل از فلش گوشی usb debugging را فعال می کنند.

از کارایی های دیگر این امکان می توان به بکاپ گیری از اطلاعات هنگامی که گجت به مشکل خورده باشد یا رمز آن فراموش شده باشد میتوان نام برد.

و…


5 replies on “فعال سازی usb debugging در نسخه های اندروید مختلف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *